لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران

۸ آذرماه ۱۳۹۴ |  خبرگزاری شفقنا

+
-

CopyRight © 2015 seyedmehdirahmati.com. All Rights Reserved, Powered by Ahmad Alizadeh

به بهانه پیشنهاد تمدید قرارداد به مهدی رحمتی | دروازه‌بانی که فراتر از کاپیتان است

باید بپذیریم هر دوره لیگ روی کاکل چند بازیکن‌ برتر می‌چرخد و آنها با ویژگی‌های منحصر به ‌فردشان زیبایی خاصی به لیگ می‌بخشند. این بازیکنان دارای شاخصه‌های فنی، شخصیتی و رفتاری هستند که هر کدام در نوع خودش حائز اهمیت است و می‌تواند مورد توجه ورزش‌دوستان قرار بگیرد.

 

به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام ؛ چنین بازیكنانی زیر ذره‌بین رسانه‌ها هستند و كوچكترین تغییر در شاخصه‌های فنی و رفتاری آنها صرف‌‌نظر از آنكه آن شاخصه مثبت یا منفی، زشت یا زیبا باشد، موجی عظیم از حاشیه‌های رسانه‌ای را به همراه دارد. علی دایی، خداداد عزیزی، كریم باقری، علی كریمی، فرهاد مجیدی و اینك سیدمهدی رحمتی از این جمله‌اند. این بازیكنان هر كدام در دوره‌ای كه در میدان بوده‌اند به شدت زیر ذره‌بین رسانه‌ها بودند و بخش مهمی از اخبار هر دوره را به خود اختصاص داده‌اند.

 

سیدمهدی رحمتی دوره به دوره این شاخصه‌ها را در خود تقویت كرده و در این دوره از لیگ‌برتر از جدی‌ترین سوژه‌های رسانه‌ای شده است. هر كنش و واكنش این بازیكن امروز زیر ذره‌بین است و بخشی مهم از جذابیت‌های این لیگ حول محور او می‌چرخد. او به عنوان كاپیتان استقلال در بازی‌های اخیر این تیم نقشی تعیین‌كننده در نتایج تیمش داشته است. استقلال با وجود او از وزنه‌ای مهم و باتجربه در زمین برخوردار شده و او با واكنش‌های فوق‌‌العاده‌‌اش درون دروازه مكرراً استقلال را از شكست‌های سنگین رهایی داده و اگر استقلال امروز در صدر است بی‌چون و چرا چندین امتیاز را مدیون او است. سیدمهدی امروز پنالتی‌هایی می‌گیرد كه در فوتبال روز دنیا مهار این‌گونه ضربات فقط از دروازه‌بانان بزرگ برمی‌‌آید. بی‌شك مهدی رحمتی نقش غیر قابل انكاری در موفقیت‌های اخیر استقلال دارد.

 

رحمتی اشتباهاتی نیز داشته است كه مقابل توانمندی‌های فوق‌‌العاده‌‌اش حائز اهمیت نیست اما چون مهدی رحمتی است همه دوست دارند درباره‌‌اش صحبت كنند، حتی وقتی چندان مقصر نباشد مثل گل پدیده به استقلال از فاصله ۴۰ متری كه ابر و باد و مه و خورشید و فلك دست به ‌دست هم دادند تا آن توپ وارد دروازه رحمتی شود و اشتباه مهلك فخرالدینی، رحمتی را در موقعیت غافلگیری كامل قرار داد اما رسانه‌ها چندان توجهی به اشتباه مهلك فخرالدینی نشان ندادند چون تمایل دارند رحمتی را ببینند نه به این دلیل كه با رحمتی دشمنی دارند كه البته- بعضی‌ها او را دوست ندارند- بلكه به این دلیل كه رحمتی دیدنی است و چه توپ را بگیرد و چه گل بخورد زیبا و دیدنی است و یك لحظه ماندگار ثبت خواهد شد.

 

در این حال با همه جذابیت‌های ورزشی كه رحمتی برای رسانه‌های ورزشی ایجاد كرده اما جالب است بدانیم رحمتی دوران خاصی را در استقلال سپری می‌كند. او مورد احترام كادر فنی و در كانون توجه هواداران استقلال است و حتی شنیده می‌شود رحمتی در میان بعضی از مقامات عالیرتبه و دولتمردان بنا به توانایی فنی، شخصیت ممتاز و تعلقات مذهبی‌‌اش به شدت محبوب است.

 

دیروز هم بهرام افشارزاده، پیشنهاد تمدید قرارداد 3ساله به وی را رسماً اعلام كرده و از او به عنوان یك فرمانده بزرگ در میدان نام برده است. رحمتی خوشبختانه توانسته است تا حد زیادی شخصیت كامل‌تر و مثبت‌تری در دوره اخیر پیدا كند و واكنش‌های حاد از او در قبال توهین‌ها و پرخاشگری‌ها نمی‌بینیم و مؤدبانه صبوری می‌كند.

 

حتی آنان كه او را بی‌رحمانه نقد می‌كنند و حتی كسانی كه به او ناسزا می‌گویند خودشان در دل به او احترام می‌گذارند و شاید برخی رقابت‌های ورزشی سبب شده باشد تا با فشار روانی به او، استقلال را آسیب‌پذیر كنند. آنها می‌دانند استقلال بدون رحمتی یك حفره بزرگ خواهد داشت و طبیعت رقابت این است كه با همه احترام به رحمتی رقبا نخواهند او را محكم و بی‌تزلزل ببینند. رحمتی اگر همچنان قدر موقعیتش را بداند و علاوه بر شاخصه‌های فنی، الگوهای شخصیتی، اخلاقی، فرهنگی و رفتاری‌اش را نیز ارتقا دهد می‌تواند مطمئن باشد از نام‌های ماندگار تاریخ ورزش ما باشد.

 

رحمتی یادش باشد حالا كه همه می‌دانند ردای خادمی حرم آقا امام رضا (ع) را بر تن كرده و در ایام عزاداری سرور آزادگان، دیگران را به این مهم دعوت می‌كند و خود به آن اهتمام می‌ورزد و او كه به دیدار كودكان معلول و نیازمند می‌رود و با قرار دادن تصویر كاپیتان مرحوم تیم رقیب سعی می‌كند فراتر از سنت‌های رایج فوتبالی به مقولات فرهنگی نگاه كند باید همچنان و حتی بیش از گذشته مراقب نوع سلوك و اخلاق و رفتارش چه در زمین فوتبال و چه خارج از آن باشد تا نامی نیك و بزرگ از او بر جای بماند.

 

برگشت به اخبار# سیدمهدی رحمتی  # استقلال تهران